Abonenin Digiturk ile İmtihanı

Sallamış olmayayım ama bundan yaklaşık 3 sene önce digiturk’e abone olmuştum. Bu 3 sene içerisinde de genel olarak memnun kaldım. Yani 2 defa kutuyu değiştirmem dışında herhangi bir sorun çıkarmadılar bana. Geçtiğimiz sene digiturk plus’a geçmek istemiştim. Daha doğrusu HD yayınları izlemek istedim ama üşendim, uğraşmadım, kaldı.

Bu sene yetkili bayinin kapısını çaldım. Karşıma çıkan bayana “hacı ben HD yayınları izlesem güzel olur” dedim. “Hay hay” dedi. Standart pakete ilave olarak 2 keyif paketi ve ligtv seçmem gerektiğini daha önceden yaptığım araştırma neticesinde öğrenmiştim. Bayideki bayan “mevcut aboneliğinizi iptal edip yeni abonelik alın, öyle şahane ucuz ki” dedi. Hayat sigortaları hariç tüm tekliflere atlayan bir birey olarak seve seve kabul ettim. (Sonradan ekşi’den bir arkadaş söyledi ki sırf bayi kazansın diyeymiş bu mevzu. Maddi açıdan bir zararım yok yine de) Bir de benim şöyle aptal bir huyum var. Almak istediğim şeye bir an önce sahip olayım da ne olursa olsun diye düşünüyorum. Çok ihtiraslıyım bu konularda.

Ertesi gün servis elemanları geldi digiturk plus kurdu gittiler. Tabi, işte olduğum için eşim adına abonelik açtılar. Ben öncesinde iptal başvurumu yapmıştım ama yine kendi adıma abonelik yaparlar imzayı eşime attırırlar diye düşünmüştüm. Öyle değilmiş. Olsun dedim ne farkeder. Lanet olsun. Keşke farketseymiş.

2 gün sonra digiturk genel merkezden bir telefon. Diyaloğu aynen aktarıyorum.

digiturk yetkilisi: aboneliğinizi iptal ettirmişsiniz.
ben: evet ettim çünkü plus'a geçtim.
d: hmm, peki şöyle yapalım eski aboneliğinizi 2 ay donduralım ücret ödemeyin sonra karar verin.
b: tamam da ben zaten aboneyim size. neyi düşüneceğim?
d: eski aboneliğinizin haklarını kaybetmeyin efendim. (neyse artık onlar)
b: yok istemiyorum siz kapatın. neden iki ayrı aboneliğim olsun ki?
d: peki o zaman size 1 sene dupdup pakedi verelim ücretsiz.
b: niye yav zaten digiturk kullanıyorum hali hazırda.
d: hmm peki tanıdığınız biri varsa ona şeedelim.
b: yok, tanıdığım herkeste digiturk var.
d: ikinci bir televizyonunuz varsa ona şöyle avantajlı bir şekilde böyle böyle yapalım
b: teşekkür ederim ikinci bir televizyonum yok siz iptal edin.
d: iptal işleminizi gerçekleştiriyorum falan filan.
b: teşekkür ederim, iyi günler.
d: iyi günler.

Bunu kısmen normal kabul edelim. Hani firma müşterisini kaybetmek istemiyor falan filan. Yine saçma ama neyse. Bu diyalogdan 2 gün sonra yine telefon, yine bir yetkili bayan. Aynı diyaloglar, aynı teklifler..

Şimdi sevgili firma benim evimden digiturk çıkmadı. Diyorum ki sana başka aboneliğimiz var, plus’a geçtik. Sen beni zaten arayıp saçmasapan bir diyaloğa maruz bırakmışsın. Bir daha niye aynı şeylerle uğraştırıyorsun. Sonraki günlerde yine aradılar açmadım. Zaten 4 ile başlayan bir çağrı gördüm mü “yine ne dayayacaklar” diye soruyorum kendime. Çevreden duyardım da abartılıyor sanırdım. Bir de işin “iptal ettirin” denmesine rağmen edilmemesi ve borç çıkarılması mevzusu varmış ama onu henüz deneyimlemedim. Olursa paylaşırım.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir...

Bir Cevap Yazın